Souhlas s používáním cookies

Tato webová stránka používá soubory cookies v rozsahu nezbytném pro řádný provoz našich webových stránek. Více informací.


Call
MenuMENU

×

Výtvarný obor

Virtuální prohlídky nových učebenS pomocí tvarů a barev učíme vnímat svět

 

Výtvarné vyjádření patří mezi nejstarší komunikační techniky. V  dětech i dospělých rozvíjí vnitřní svět a citlivost k našemu okolí. Výtvarný obor mohou navštěvovat žáci již od pěti let. V prvních dvou letech studia navštěvují přípravnou výtvarnou výchovu. Zde se hravou formou učí základy kresby, malby, rozvíjí vnímavost a motoriku. V následujících sedmi letech základního studia I. stupně si prohlubují vědomosti o barvách, tvarech, anatomii, kompozici a dále rozvíjí své vědomosti v oblasti výtvarné nauky. 


Po úspěšném absolvování základního studia mohou žáci navštěvovat čtyřleté studium druhého stupně a následně i studium pro dospělé. V obou stupních výuka navazuje na již získané dovednosti z předchozího studia. Prohlubují se vědomosti, a je s respektem ponechám prostor pro rozvoj vlastního osobitého stylu a talentu v různých oblastech výtvarné tvorby. V průběhu celého studia se žáci výtvarného oboru účastní soutěží a připravují se na další studium na uměleckých školách, kde u přijímacích zkoušek zaznamenávají pravidelné úspěchy.


Vyučované předměty

Výtvarná tvorba
Výtvarná nauka
Přípravná estetická výchova


Délka studia

Přípravná výtvarná výchova: 1 – 2 roky
Základní studium I. stupně: 7 let
Základní studium II.stupně: 4 roky
Studium pro dospělé: nejvýše 4 rokyVyučující výtvarného oboru


portrety-016.jpg

Milada Linhartová
vedoucí oboru

radka-mullerova.jpg

Radka Müllerová

logo-zus.png

Natálie Švehlová

no_pic_sub.png

Anežka Hanzlíková


kraj
kraj
kraj