Souhlas s používáním cookies

Tato webová stránka používá soubory cookies v rozsahu nezbytném pro řádný provoz našich webových stránek. Více informací.


KONCERT SMYČCOVÉ ODDĚLENÍ (PONDĚLÍ 24. 1. 2022) JE PŘELOŽEN - VÍCE INFORMACÍ U VYUČUJÍCÍCH

Call
MenuMENU

×

Taneční obor

VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO OBORU

Vážení rodiče,

vzhledem k aktuální epidemické situaci jsem se rozhodl přesunout vystoupení tanečního oboru z neděle 23. ledna na neděli 6. března 2022.

Pokud jste si v pokladě DK Teplice zakoupili vstupenky na představení, budou Vám automaticky převedeny na nový termín, případně je můžete vrátit zpět na pokladnu Domu kultury.

Děkuji Vám za pochopení.
Aleš Hajíček, ředitel školy


Rozvíjíme talentované tanečníky

Cílem naší práce je vychovat tanečního nadšence, který se bude k tanci rád vracet jako tanečník i jako poučený divák. Taneční obor mohou navštěvovat žáci již od pěti let.

V prvních dvou letech studia navštěvují přípravnou taneční výchovu. Zde se hravou formou učí základy správného držení těla, základní taneční krůčky, základní pohybové dovednosti. V následujících sedmi letech základního studia si prohlubují vědomosti o svém těle a jeho schopnostech a možnostech, učí se pracovat s hudebním doprovodem, postupně se seznamují se základy jednotlivých tanečních technik.

Po úspěšném absolvování základního studia mohou žáci navštěvovat čtyřleté studium druhého stupně a následně i studium pro dospělé. V obou stupních výuka navazuje na již získané dovednosti z předchozího studia. Prohlubuje taneční dovednosti a buduje osobitý taneční projev. V průběhu celého studia se žáci tanečního oboru účastní pravidelně konaných tanečních vystoupení na jevišti Krušnohorského divadla, koncertů pořádaných školou, ale také různých tanečních soutěží a přehlídek v rámci okresu i kraje. 


Délka studia

Přípravná taneční výchova: 1- 2 roky
Základní studium I.stupně: 7 let
Základní studium II.stupně: 4 roky
Studium pro dospělé: nejvýše 4 rok


Vyučované předměty

Taneční průprava
Současný tanec
Lidový tanec
Klasická taneční technika
Taneční praxe
Práce v souboru
Přípravná estetická výchova


to-cb.jpg

Výuka a rozvrhy

Výuka probíhá v Kapelní ulici, budova Zdravotnické školy
Email: tanec@zusteplice.cz
Telefon: 778 434 895


logo-zus.png

Renata Kiršnerová
vedoucí oboru

andrea-medzanska-tanecni-obor.jpg

Andrea Medzanská


Video z distanční výuky

Žáci paní uč. Medzanské zpracovali video z distanční výuky.


kraj
kraj
kraj