OD PONDĚLÍ 24.5.2021 JE UMOŽNĚNA PREZENČNÍ VÝUKA VŠECH PŘEDMĚTŮ, INFORMACE POSKYTNE PEDAGOG

+420 417 539 074

Oddělení smyčcových nástrojů

Vyučované předměty:

Housle
Viola
Violoncello
Kontrabas

Hra na smyčcové nástroje má v našem regionu dlouholetou tradici. Hra na housle se na naší škole vyučuje od jejího založení v roce 1926. Současní pedagogové oddělení jsou ve většině aktivními hráči. Své dlouholeté praktické zkušenosti předávají žákům také jako vedoucí školních souborů: Přípravný smyčcový soubor (uč. Rýčová) a Smyčcový orchestr (uč. Jungová). Zejména v posledních letech se naše soubory skvěle prezentují na soutěžích a přehlídkách.

Pro žáky jsou připraveny nástroje všech velikostí – od nejmenších 1/8 housliček až po velké nástroje, které jim škola za mírný poplatek pronajímá. Rodiče tudíž po dobu několika let nemusí řešit nákup vlastního nástroje.
V první etapě studia si žáci osvojují základní nástrojové dovednosti; po jejich částečném zvládnutí jsou od 3.ročníku zařazováni do přípravného smyčcového souboru.
Později se stávají platnými a nepostradatelnými členy orchestrů školy či souborů různého nástrojového obsazení.

Současné pedagogické trendy a směry ve výuce hry na smyčcové nástroje poskytují pedagogům dostatek možností zaměřit se na každého žáka a jeho potřeby naprosto individuálně. K tomu přispívá také velmi obsáhlý notový archiv (od klasického repertoiru až k současným populárním filmovým, muzikálovým či pohádkovým melodiím). Naším společným cílem je ukázat dětem cestu ke kráse a rozmanitosti hudby.


Iva Jungová

vedoucí oddělení

Jiřina Němcová

Petra Rýčová

Jana Vintrová

Radim Sanktus


Představení smyčcových nástrojů


Ústecký kraj
Zřizovatel školy
Člen umělecké rady ZUŠ ČR
Člen umělecké rady ZUŠ ČR
Člen Asociace ZUŠ ČR
Člen Asociace ZUŠ ČR
Tvůrce webu
Tvůrce webu