Souhlas s používáním cookies

Tato webová stránka používá soubory cookies v rozsahu nezbytném pro řádný provoz našich webových stránek. Více informací.


Call
MenuMENU

×

Oddělení smyčcových nástrojů

Vyučované předměty:

Housle
Viola
Violoncello
Kontrabas

 

Hra na smyčcové nástroje má v našem regionu dlouholetou tradici. Hra na housle se na naší škole vyučuje od jejího založení v roce 1926. Současní pedagogové oddělení jsou ve většině aktivními hráči. Své dlouholeté praktické zkušenosti předávají žákům také jako vedoucí školních souborů: Přípravný smyčcový soubor (uč. Rýčová) a Smyčcový orchestr (uč. Jungová). Zejména v posledních letech se naše soubory skvěle prezentují na soutěžích a přehlídkách.

Pro žáky jsou připraveny nástroje všech velikostí – od nejmenších 1/8 housliček až po velké nástroje, které jim škola za mírný poplatek pronajímá. Rodiče tudíž po dobu několika let nemusí řešit nákup vlastního nástroje.
V první etapě studia si žáci osvojují základní nástrojové dovednosti; po jejich částečném zvládnutí jsou od 3.ročníku zařazováni do přípravného smyčcového souboru.
Později se stávají platnými a nepostradatelnými členy orchestrů školy či souborů různého nástrojového obsazení.

Současné pedagogické trendy a směry ve výuce hry na smyčcové nástroje poskytují pedagogům dostatek možností zaměřit se na každého žáka a jeho potřeby naprosto individuálně. K tomu přispívá také velmi obsáhlý notový archiv (od klasického repertoiru až k současným populárním filmovým, muzikálovým či pohádkovým melodiím). Naším společným cílem je ukázat dětem cestu ke kráse a rozmanitosti hudby.


iva-jungova.jpg

Iva Jungová

vedoucí oddělení

jirina-nemcova.jpg

Jiřina Němcová

petra-rycova.jpg

Petra Rýčová

jana-vintrova.jpg

Jana Vintrová

radim-sanktus.jpg

Radim Sanktus


no_pic_sub.png

Marat Šajachmetov

no_pic_sub.png

Kristýna Jungová

no_pic_sub.png

Jiří Kuchválek


Představení smyčcových nástrojů


kraj
kraj
kraj