Call
MenuMENU

×

Kytarové oddělení

Vyučované předměty: 

Klasická kytara
Elektrická kytara
Baskytara

 

Kytara již dlouhá léta patří k velmi oblíbeným nástrojům. Svojí univerzálností se hodí jako doprovodný i sólový nástroj do různých hudebních žánrů, od klasiky až po rock.

Pokud se rozhodnete pro výuku na naší základní umělecké škole, můžete si vybrat, zda půjde o klasickou, elektrickou nebo basovou kytaru.

U klasické kytary se žákům dostane klasického hudebního vzdělání, které je základem i ke studiu na konzervatoři. Ke studiu hry na kytaru jsou přijímány děti od 6 let. V prvních letech jsou žáci vedeni ke zvládnutí správných návyků, rozvíjení hudebnosti, ale také využití znalostí z hudební nauky v praxi, jako je např. rytmus, dynamika, čtení notového zápisu, akordické značky apod. Od 4. ročníku studia žáci hrají v kytarových souborech.

Zájemci o elektrickou a basovou kytaru jsou po několika letech sólového studia zapojeni do školních kapel, jež jsou pro ně velkou motivací. Teplická ZUŠ má vlastní soubory a kapely, ve kterých se mohou kytaristé realizovat. Jakmile totiž žák zvládne základy hry na klasickou, ale i elektrickou či basovou kytaru, může být plnohodnotným členem hudebního souboru, kde se učí souhře s ostatními hudebníky, kolektivní spolupráci a lásce ke kytaře především.

Po celou dobu studia jsou žáci vedeni k vystupování na koncertech, kde mohou zúročit své dovednosti. Pilným a nadaným žákům nabízíme účast na různých soutěžích, ať už v sólové či komorní hře.

Úplnou novinkou v našem kytarovém oddělení je možnost skupinové výuky ukulele.

Zpočátku studia také vycházíme vstříc rodičům a za mírný poplatek zapůjčujeme nástroje různých velikostí.


bohdana-sanktusova-vedouci-kytaroveho-oddeleni.jpg

Bohdana Sanktusová

vedoucí oddělení

nikola-senicka.jpg

Nikola Senická

jana-koppova.jpg

Jana Koppová

tomas-veselka.jpg

Tomáš Veselka

radim-sanktus.jpg

Radim Sanktus


portrety-009.jpg

Šimon Přibyl


Představení kytary


kraj
kraj
kraj