Výtvarná exkurze do Prahy

29.03.2017 22:10

V úterý 22. března jsme spolu se ZUŠ Dubí podnikli výlet do Prahy. Čekalo nás brzké ranní vstávání, protože vlak nám z nádraží jel už v 6:51hodin. Všichni jsme se nalodili do rychlíku a vydali se směr Praha.

Tam jsme dorazili asi v půl deváté a vydali se do centra. Prošli jsme kolem budovy Národního muzea, prohlédli si sochu Sv. Václava od V. Myslbeka a sešli dolů po Václavském náměstí. Obdivovali jsme krásné secesní a funkcionalistické domy kolem. Viděli jsme např. hotel Praha, Zlatou korunu, starou secesní lékárnu a další.

Potom jsme došli na Staroměstské náměstí, kde se zrovna vše připravovalo na velikonoční trhy. Prohlédli jsme si radnici, barokní kostel Sv. Mikuláše, dali si svačinu u sochy Jana Husa, pomazlili se u toho s živými zvířaty - kozami, jehňátky, oslíkem a poníkem. Nakonec jsme v 10 hodin shlédli představení orloje.

Pak už jsme se vydali do Městské knihovny. Nejdříve jsme se ohřáli a znovu posilnili v suterénu a nakonec jsme vyšplhali do posledního patra do galerie na výstavu paní Květy Pacovské. Tam se dětí ujali studenti PF UJEP, kteří si pro ně připravili moc pěkný program a provedli je krásnou výstavou.

Dokonce jsme měli takové štěstí, že se tam objevila sama autorka a děti pozdravila a vyfotografovala se s nimi.

Výstava byla krásná, barevná, zajímavá a moc jsme si ji všichni užili.

Po výstavě jsme se prošli po Karlově mostě na Malou Stranu. Poobědvali jsme na dětském hřišti hned pod Karlovým mostem.

Na Malostranském náměstí jsme se vydali do Malostranské besedy na kouzelnou výstavu Zahrada Jiřího Trnky. Tam už si všichni jen hráli a užívali si pohádkovou atmosféru.

Po tolika kulturních zážitcích se děti odměnily voňavými trdelníky a už jsme pospíchali na vlak. Na zpáteční cestě na nádraží nás všechny už strašně bolely nohy, ale museli jsme to vydržet, abychom nezmeškali vlak v půl páté. Stihli jsme to těsně. Ještě jednou jsme museli pospíchat při přestupování v Ústí nad Labem, ale i přes zaseknutý batoh při vystupování jsme i toto zvládli.

Chtěla bych moc pochválit všechny děti za vzorné chování a doufám, že si to všichni užili a těším se na další výlet za kulturou.

Milada Linhartová, učitelka VO.