Výstava v Horních Počernicích

29.03.2017 21:52

30. ledna 2014, v den rozdávání vysvědčení, jsme s žáky výtvarného oboru cestovali do Prahy Horních Počernic na vernisáž výstavy Čtyři roční období.

Pořadatelem se stal Nadační fond Dům umění ve spolupráci s místní ZUŠ Praha 9, Ratibořická, kteří hostili nejen nás, ZUŠ Teplice, ale i ZUŠ Říčany a ZUŠ Jablonec nad Jizerou.

Pozvánka

Prostory výstavního sálu se nacházejí ve zrekonstruované budově bývalého špejcharu v prostorách Chvalského zámku v Horních Počernicích. Pro představení naší školy jsme dostali k dispozici jednu stěnu, kterou zcela zaplnily výtvarné práce dětí na téma čtyř ročních období.  První stěnu ovládla zima a jaro a druhou pak léto a podzim.

03

Večerní zahájení výstavy bylo velmi příjemné. Výstavu zahájil úvodním slovem zakladatel Nadačního fondu Dům umění pan David Fiala, ředitel domácí ZUŠ pan Libor Zíka a paní Hana Moravcová, starostka Prahy 20.

04

K navození atmosféry dvakrát zahrálo smyčcové kvarteto ZUŠ Horní Počernice.

05

Pro všechny bylo také připraveno malé pohoštění.

06

Po zahájení výstavy byl ještě připraven doprovodný program – výtvarná soutěž pro všechny malé diváky. Děti měly nakreslit roční období. Výstavní síň se tak proměnila v improvizovaný výtvarný ateliér, plný kreslících dětí, které se velmi snažily.

Dnes již víme, jak soutěž dopadla, a diplomy získali tito žáci naší školy:

  • 1. místo vyhrála NINA RADNICKÁ
  • Zvláštní cenu za nejlepší výtvarné zpracování námětu získala HELENA BOUŠOVÁ

Z vystavených obrázků:

  • Zvláštní cenu veřejnosti získala DOROTA HONOVÁ

Musím pochválit všechny naše žáky za příkladné chování, výbornou reprezentaci naší školy i našeho města.

11

Těm, co vyhráli, moc gratuluji, ale děkuji všem za krásné obrázky.

Mgr. Milada Linhartová

—————

Zpět