Výchovné koncerty

29.03.2017 21:59

Koncerty pro MŠ

Základní umělecká škola již několik let pořádá v měsících dubnu a květnu koncerty pro žáky mateřských škol. V letošním školním roce se uskutečnily tři koncerty, které dohromady navštívilo přes tři sta malých posluchačů.

MŠ 28 duben-002

Po krátkém seznámení se školou a jejími obory děti vyslechly krátkou pohádku o hudebních nástrojích, které pro ně vykouzlila kouzelná babička.

1 úvod29-001

Mezi poslechem hudebních nástrojů si děti zazpívaly i začarovaly. Odměnou jim byly ukázky známých i méně obvyklých hudebních nástrojů.

08-MŠ 6 květen-007 17-MŠ 28 duben-016 11-MŠ 28 duben-010

Po pohádce děti zaujal animovaný film z dílny žáků výtvarného oboru. Při promítání se již tiše chystal orchestr Gaudeamus pod vedením pana učitele Martina Říhovského. Orchestr zahrál známé skladby z dětských pohádek a filmů - že se nejednalo o neznámé písničky dali malí posluchači najevo společným zpěvem i tleskáním. Jsme rádi, že jsme děti v naší škole mohli přivítat a těšíme se na příští školní rok, kdy jim přichystáme další pohádkové koncerty.

04-MŠ 24 duben-003

Koncerty pro ZŠ

Dlouho nás mrzí, že zvuk školního Big Bandu, orchestru Gaudeamus i dalších souborů školy neobohacují tóny fagotu a pozounu. Vymysleli jsme proto hudebně vzdělávací program pro žáky základních škol, který by je pro tyto krásné nástroje mohl zaujmout.

12-DSC_0012

Na pomoc jsme přizvali ještě trubku a saxofon a vzniklo tak neobvyklé kvarteto. Představili jsme se na teplických základních školách Buzulucká, Metelkovo náměstí a Maršovská, kde naše představení navštívili žáci různých tříd z prvního i druhého stupně. Koncerty uvedl pan učitel Lukáš Čajka (saxofon), který předal slovo dalším hráčům, z nichž každý žákům představil historii nástroje i techniku hry. Trubku popsal pan učitel Jiří Fečko, pozoun David Tománek (absolvent Konzervatoře v Teplicích) a fagot Pavel Ulman (člen Severočeské filharmonie). Kvarteto zahrálo i tři společné skladby.

34-DSC_003669-DSC_0073

Dle ohlasů si koncert užili žáci i účinkující a nelze tedy než doufat, že si představené hudební nástroje najdou své zájemce.

Aleš Hajíček.

—————

Zpět