Slámování na venkovském statku

29.03.2017 21:56

V úterý 8. dubna jsme s 16 žáky výtvarného oboru jeli na tvůrčí dílnu do Skupic u Postoloprt.

Cesta vlakem byla trochu dobrodružná, protože nás čekalo několik přestupů, ale všechno jsme zvládli bez problémů. Na cestě autobusem jsme se potkali s dalšími účastníky, žáky ZUŠ Libochovice, s p. uč. Renatou Hoškovou a s dětmi ze speciální školy v Lounech.

Do Skupic jsme přijeli v 10:00 hodin, kde nás na krásném venkovském statku uvítala paní ředitelka ZUŠ Louny, paní ing. Jindřiška Riedlová, a kde už čekali další účastníci – žáci ZUŠ Chomutov s p. uč. Janou Zdráhalovou.

Prohlédli jsme si dvůr spolu s přilehlými hospodářskými staveními: krásnou pekárnou s velkou pecí na chleba, venkovskou dílnu a nezbytné chlívky, které už byly plné slaměných zvířátek.

Hned v zápětí jsme se pustili do práce. Byly pro nás připraveny kovové kostry lidských postav a dřevěné kostry zvířat. Děvčata si přála vytvořit koně a tak si sama musela vytvořit i jeho kostru.

slámování 01

Dostali jsme seno, provázky a dráty a začali kostry obalovat „svaly“. Pod rukama dětí tak vznikaly krásné postavy skoro v životní velikosti.

slámování 02

slámování 03 slámování 5 slámování 06

Už hotové postavy spolu se svými tvůrci.

slámování 07 slámování 08 slámování 09 slámování 10 slámování 11

Tyto hotové figury lidí a zvířat už čekají na vystavení na akci Velikonoce na statku, která se bude konat od soboty 12. dubna do úterý 15. dubna.

http://ustecky-kraj.5plus2.cz/statek-ve-skupicich-bude-patrit-detem-a-zviratum-f6p-/louny.aspx?c=A140409_074609_ppd-louny_p2mis

slámování 12 slámování 14slámování 17

Žáci ZUŠ Libochovice a ZUŠ Chomutov pracovali se slámou a tak vznikly zase trochu jiné objekty. Sláma umožňuje větší přesnost tvaru.

slámování 18 slámování 19

Myslím, že se akce velmi vyvedla, počasí nám přálo i přes nepříznivou předpověď,  a všichni jsme si tvorbu užili.

Moc děkujeme ZUŠ Louny za pozvání na akci, a jestli budete mít o víkendu 12. – 13. dubna čas, přijeďte se do Skupic podívat.

Milada Linhartová, učitelka VO

—————

Zpět