Scénická přehlídka tance SPIRAMENTO

05.01.2010 15:08

Přehlídka scénického tance Spiramento

Nastal opravdu velký den s velkým D. Na tento páteční podvečer jsme se těšili…Na chvíle, které budou jedinečné.

V pátek 27.11.2009 jsme se vydali do Litvínova na přehlídku scénického tance Spiramento. Odpoledne na teplickém nádraží jsme vyčkávali na autobus, který byl opravdu malý, ale útulný.Vtipnost a skvělá nálada nás neminula ani při nastupování do autobusu. Ne jen, že jsme našemu milému Honzíkovi (našemu tanečníkovi) zazpívali k narozeninám, ale naši náladu pozvedla koupě jedné zvláštní věci.Díky ní jsme se málem váleli smíchy na zemi. Cestou do Litvínova jsme byli nadchnutý a zvědavý tím, co na nás čeká.

Konečně jsme dorazili na očekávané místo… Naše skupinka, plná pubertálních děvčat a jednoho mladého Chlapce, pomalu šla po schodech kulturního domu za paní učitelkou Vojtelovou.

Chudák  klučina, který stál pod schodama. Byl velice pěkný a naše skupinka mu věnovala pár pohledů a úsměvů. Byl z toho celý na měkko. Paní učitelka Vojtelová je naše skvělá trenérka. Naučila nás choreografie: Magie pralesa a Inspiraci. Dvě úžasná čísla plná pocitů.

Představení se jmenovalo  Spiramento, pořádané taneční skupinou Cramps-dance a

ZUŠ Litvínov. Jejich hosté: taneční skupina Freedom a Freedom four, taneční skupina ZUŠ Teplice a Monika Válková, členka konzervatoře TCP Praha.

V průběhu večera nervozita stoupá čím dál více. Jakmile jsme přišli do velkého prostoru, kde jsme se převlékli, ihned jsme šli na prostorovou zkoušku. Naše pocity z této zkoušky byli velice zvláštní, neboť prostor nebyl tak velký, jako na našem tanečním sále, ale i přesto jsme se snažili tančit co nejlépe. Doufali jsme, že nám vše vyjde.

Po zkoušce jsme se opravdu nenudili. Čekali jsme na náš první vstup v průběhu představení. Občerstveni dobrým jídlem a pitím od našich maminek jsme odpočívali. Nechybělo malé zopakování si kroků, které nám nebyly jasné. Vyprávěli jsme si vtipné historky, smáli se a užívali si ten pocit strachu a zároveň výzvy před první choreografií na jevišti. Čas utekl rychle a my jsme si šli připravit kostým. Měli jsme strach, ale jakmile vstoupíte na jeviště, užíváte si ten krásný pocit volnosti.

Musím říci, že se naše první choreografie- Inspirace moc nepovedla, ale na druhou stranu, jsme si to opravdu užili a máme z ní krásné zážitky. Moje kamarádka tančila se vší vášní, až jí spadla sukně. Naštěstí měla na sobě ještě jednu sukni. Někdy se divíte, co před váma dělá vaše kamarádka, když má být na druhé straně jeviště. Musím ale pokračovat dál v tanci, jako by to v něm bylo odjakživa. Po první choreografii jsme se fotili v šatně, a tím si zkracovali čekání. Také jsme měli možnost na zkoušce vidět nějaké choreografie toho večera.

Velice mě zaujala skupinka tří tanečníků. Jejich vyjádření pocitů bylo opravdu úžasné. Mladá tanečnice se vznášela po jevišti jako motýlek. Láska o kterou stála ji neustále odmítala. Chvílemi se zdá, že má zájem, ale pak? Jako by vůbec neexistovala.

Druhá polovina představení začala a my jdeme opět na scénu s „Pralesem“. Tento tanec je rychlý a divoký. Dokážete v něm vybít přebytečnou energii. Bylo to opět úžasné. Pohled z jeviště do tmavého hlediště, kde vidíte pouze obrysy diváků, je zajímavý. Nečekané záblesky fotoaparátů nás oslepovaly. Ale nesměli jsme se nechat vyvést z míry. Na druhou stranu se můžeme chlubit svými fotečkami. Tento tanec se nám povedl…a jak to poznám? Na srdci mám vynikající pocit  a také hrdost na sebe samu jakmile odcházím z podia.

Mrzí nás, že jsme nemohli vidět i jiné tanečníky, ale  video nám snad poslouží. Za naši skupinku  chci poděkovat taneční skupině Cramps dance a ZUŠ Litvínov, protože bez jejich pozvání bychom nemohli zažít nic tak krásného.

Andrea Medzanská, tanečnice zuš Teplice