Přehlídka výtvarných oborů ZUŠ Ústeckého kraje

29.03.2017 21:55

Dne 11. března 2014 se v Ústí nad Labem konala vernisáž výstavy krajského kola přehlídky výtvarných oborů základních uměleckých škol.

Naše „výtvarná“ přehlídka se koná jednou za tři roky a každý učitel výtvarného oboru má možnost představit to nejlepší, co spolu se svými žáky za poslední tři roky vytvořil. Učitelé se prezentují výtvarnými celky – řadami nebo projekty nebo jednotlivými pracemi.

01_blog VO

Výstavu uvedl ředitel pořádající ZUŠ E. Randové v Ústí nad Labem pan Marek Korbélyi spolu s ředitelkou Galerie Emila Filly paní Evou Mrázikovou.

Zpívaly žákyně pěveckého oddělení.

02_blog VO

Pohled do "vodního koutku“ výstavy. Instalace ZUŠ Teplice, ZUŠ Klášterec nad Ohří a ZUŠ Louny.

03_blog VO

Pohled na instalace Madagaskar ZUŠ E. Randové Ústí nad Labem, Afrika ZUŠ Louny, ZUŠ Děčín, …

04_blog VO 05_blog VO

Cesta domů z vernisáže.

Ve středu 19. března jsme se s žáky na výstavu vydali rovnou celým velkým autobusem. Žáci tak měli možnost vidět nejen své práce, ale především se podívat jak pracují jinde, v jiných školách, jaké používají výtvarné techniky, porovnat různé přístupy a v neposlední řadě se inspirovat. Myslím, že výstava se velmi líbila a otevřela dveře dalším výtvarným možnostem.

21. března pak proběhla porota krajského kola, aby vybrala práce, které náš kraj budou reprezentovat v ústředním kole ve Šternberku. Nám postoupila výtvarná řada Liška a výtvarný projekt V temnotě.

Milada Linhartová, učitelka VO