Mezinárodní den tance

29.03.2017 21:58

V roce 1982 se poprvé celosvětově slavil Mezinárodní den tance, kterým byl vyhlášen 29.duben – den kdy se narodil Jean-Georges Noverre (1727 -1810), významný choreograf a taneční reformátor. Od té doby se Mezinárodní den tance slaví každoročně. V letošním roce se k oslavám připojila i naše Základní umělecká škola Teplice.

P1220035

Slavili jsme jej v předstihu již v neděli 27.dubna - a jak jinak, než společným tancem. V plánu byl taneční trénink, nácvik nové společné choreografie, shlédnutí několika krátkých ukázek choreografií a závěrečná společná taneční produkce.

Tréninku i tvorby choreografie se ujal pan učitel Jakub Henzl, k účasti jsme vyzvali všechny zájemce o tanec z řad našich žáků, ale i netaneční veřejnosti. Účast byla omezena pouze dolní věkovou hranicí – akce byla určena pro starší 11-ti let. Nakonec se zúčastnilo šestnáct tanečnic z naší školy.

Po prvotním procvičení a protažení se účastníci pustili do nácviku krátké variace na píseň Tomáše Kluse, kterou poměrně rychle zvládli. Následně si odpočinuli při sledování několika krátkých choreografií slavného českého choreografa Jiřího Kiliána. V odpoledních hodinách se všichni přesunuli do Zámecké zahrady a tam na několika místech předvedli jak čerstvě nacvičenou choreografii, tak také starší čísla – Bohemian Rhapsody a Mandy Rose.

P1220046

Ačkoliv počasí nejprve nevypadalo příliš příznivě, v průběhu odpoledne se lepšilo. Slunce se postupně prodralo skrz mraky a posvítilo na bosé tanečníky i jejich diváky z řad rodičů, ale i volně se procházející veřejnosti.

P1220250

Náš celkový dojem ze společně strávené neděle byl velmi dobrý a příští rok si podobnou akci určitě zopakujeme.

MgA. Renata Kiršnerová, učitelka TO

—————

Zpět